Nož titove garde - AK47 tipa

Noževi, bajunete, mačevi, sjekire, mačete...
Post Reply
User avatar
Login
Skupnik
Skupnik
Posts: 242
Joined: 28 Sep 2008, 16:28

Nož titove garde - AK47 tipa

Post by Login » 28 Sep 2008, 17:27

Nedavno sam u kolekciju nabavio jedan od najrijeđih AK bajoneta. O ovome nožu se vrlo malo zna. Postoje i razne price i verzije. U titovoj gardi je koristen u paradne svrhe par mjeseci samo, 1974 godine ,sve do razvitka i ulaska u upotrebu m70 bajonete kada su ovi noževi izbačeni iz upotrebe u JNA (ujedno garda prelazi na upotrebu papovki za paradne svrhe). Nisam siguran da li se radio u poptunosti u CZ-u ili su koristeni ruski dijelovi koji su bili do tada u upotrebi pa samo prepravljen,vjerujem ipak da se radi o prvoj verziji uspoređujuci ruske varijante. Od 1977 godine Crvena zastava ove noževe nudi i u svojim trgovinama te prodaje za civilne potrebe u ogranicenim kolicinama pod nazivom "kamperski nož". Tada je cijena bila oko 140kn ,danas se na ebayu prodaje i po 2000kn.

Slike:
dsd.JPG

User avatar
croblade
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 94
Joined: 25 Sep 2008, 23:01
Location: Zagreb
Contact:

Re: Nož titove garde - AK47 tipa

Post by croblade » 28 Sep 2008, 17:42

Kaj je je, stvarno je prekrasan!

User avatar
k.horvat
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1602
Joined: 04 Apr 2008, 19:17
Location: Kloštar Ivanić

Re: Nož titove garde - AK47 tipa

Post by k.horvat » 28 Sep 2008, 18:04

Slazem se, prekrasan je. Eto, to je komad noza a neki CS, PMS, ABS...

User avatar
Login
Skupnik
Skupnik
Posts: 242
Joined: 28 Sep 2008, 16:28

Re: Nož titove garde - AK47 tipa

Post by Login » 28 Sep 2008, 18:47

Znam za taj link. Gospodin Sirius mi je dosta pomogao oko toga noža tj. u pribavljanju podataka o njemu,pomogao mi je i gospodin Branko B. inace stručnjak za hladno oružje na podrućju bivše Juge. On je dobio ovakav nož na dar od JNA,i to s ugraviranom posvetom.

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: Nož titove garde - AK47 tipa

Post by patch » 28 Sep 2008, 20:42

Stvarno lijep primjerak. A pogotovo zanimljiva povijest.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: Nož titove garde - AK47 tipa

Post by Mr.Cabdriver » 28 Sep 2008, 21:31

Login wrote:Nedavno sam u kolekciju nabavio jedan od najrijeđih AK bajoneta
Imam već 2 godine jednu takvu... dobio na poklon :-)
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
Login
Skupnik
Skupnik
Posts: 242
Joined: 28 Sep 2008, 16:28

Re: Nož titove garde - AK47 tipa

Post by Login » 29 Sep 2008, 11:03

Imas onda stvarno lijep i rijedak poklon za kojim mnogi kolekcionari žude (svako svoga konja hvali :mrgreen: )

Postavi koju sliku svojeg ovdje ako si u prilici? ;)

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: Nož titove garde - AK47 tipa

Post by nobile157 » 29 Sep 2008, 20:58

Takav nož sam kupio negdje 77/78 u Zagrebu u lovcu, kamp nož Crvena zastava, preradio sam ručku negdje 93, držao ga u ormaru i prije par mjeseci poklonio malome jednog frenda.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: Nož titove garde - AK47 tipa

Post by Dawor » 05 Dec 2008, 20:52

Baš si mislim nabavit bajonetu i prepravit dršku, a ovakva mi se baš sviđa :A03: :A25:

User avatar
BOXI
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 911
Joined: 05 Apr 2008, 10:03
Location: Bistra

Re: Nož titove garde - AK47 tipa

Post by BOXI » 05 Dec 2008, 23:58

Nisam ni znao kaj imam u kolekciji, mislio sam ništa bitno kad ono iman nešto što se traži???
Da mi nije lijepih žena, starog oružja i meze, život bi mi bio sasvim bezveze.
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr

User avatar
toni_u
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 523
Joined: 24 Nov 2008, 13:09
Location: Karlovac
Contact:

Re: Nož titove garde - AK47 tipa

Post by toni_u » 06 Dec 2008, 01:13

Imam nesto nozeva i bajoneta, stavit cu slike pa ako netko zna od kuda/cega su bit cu zahvalan. I poneki savjet kako da to malo dotjeram jer su dosta zapusteni nebi bio na odmet.

npr ovaj;
photo.jpg

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest